Martyna Wojciechowska to znana dziennikarka i podróżniczka, którą już od wielu lat można podziwiać w stacji TVN. To tam stawiała swoje pierwsze kroki w roli dziennikarki prowadząc program… “Automaniak”. Ciężko uwierzyć, że to kobieta zajęła się prowadzeniem programu, który odnosi się do pojazdów. Przecież jeszcze kilkanaście lat temu branża motoryzacyjna była zarezerwowana tylko i wyłącznie dla mężczyzn. Martyna Wojciechowska przebiła się ze swoim scenariuszem, który sporządziła na maszynie swojego ojca. Oprócz tego Wojciechowska jest znana z prowadzenia takich programów, jak “Dzieciaki z klasą”, “Big Brother”. Od 2009 prowadzi autorski program “Kobieta na krańcu świata”, dzięki czemu z jej pomocą możemy oglądać najróżniejsze zakątki świata. Martyna Wojciechowska – TaniaKsiazka to także osoba, która ma wielkie osiągnięcia sportowe. Nie można także zapomnieć o jej działalności charytatywnej. Jest honorową ambasadorką WWF Polska. Angażuje się w akcję “Nie mów do mnie misiu”. Dodatkowo wspiera polskie rysie, którym grozi wyginięcie. W swoim dorobku literackim Wojciechowska ma wiele wspaniałych książek, które z wielką przyjemnością czytane są przez osoby kochające podróże.

“Przesunąć horyzont”

Ta książka to walka o lepsze jutro. O to co można osiągnąć, jeżeli walczy się o samego siebie. Martyna Wojciechowska pokazuje w tej książce jak udało jej się zdobyć Mount Everest. To góra, która jest wielkim marzeniem wielu wspinaczy. Jej udało się to osiągnąć przy wsparciu innych osób. W szczególności, że dwa lata przed wyprawą doszło do wypadku w którym kobieta złamała kręgosłup. Lekarze kazali się jej oszczędzać, ale jak można mówić to osobie, która do tej pory żyła pełnią życia. Martyna Wojciechowska postanowiła pokazać, że jeszcze będzie potrafiła żyć pełnią życia. I udało jej się to. Tą książką autorka chce udowodnić, że warto walczyć ze swoimi ograniczeniami, ponieważ uda się je na pewno pokonać, jeżeli ma się tylko w sobie odpowiednio dużo silnej woli.

“Zwierzaki świata”

Autorka pisze nie tylko dla osób dorosłych, ale również dla dzieci. Ta książka, to jak sam tytuł wskazuje, okazja do tego, aby poznać najlepsze zwierzaki świata. Wojciechowska zaprasza do poznania Jessiki, Happiego, Fusiego, Balgira i Carlito. Kto to? To 5 fantastycznych zwierzaków. Najmłodsi czytelnicy dowiedzą się jakie są ich codzienne zwyczaje i czego można się po nich spodziewać. Z jakimi zwierzakami będziemy mieli do czynienia w tej książce? Nikomu tego nie można zdradzić, dzięki czemu chętniej zabiorą się czytelnicy za lekturę.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
Martyna Wojciechowska Tags: